Przemysł to bardzo ważna część gospodarki i gałąź, której rozwój rozpędził świat. Dziś czas na kolejny etap zarządzania procesami. Oczywiście, aby przemysł działał jak dobrze naoliwiona maszyna, nie może poddać się korozji. Tej w przenośni, jak i tej prawdziwej. Co przyniesie przyszłość dla przemysłu?

Od zamysłu do przemysłu 4.0.

Od maszyny parowej, do drukarek 3D. Ta rozpędzona maszyna parowa, potrzebowała niespełna trzech wieków, aby wznieść człowieka ponad chmury, zmniejszyć dystans, skrócić czas podróży oraz umożliwić komunikację i przetwarzanie danych na niespotykaną dotąd skalę. Przed Państwem przemysł 4.0! Ten nowy czas w przemyśle oznacza optymalizację procesów zarządzania, przez automatyczne monitorowanie maszyn. Brzmi znajomo? Owszem. Ale to zupełnie nowa epoka wykorzystująca najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologicznie procesy. Wielka rewolucja przemysłowa dzieje się na Twoich oczach. Szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zaawansowane środki antykorozyjne sposobem na oszczędność.

W ślad za rozwojem informatyki i automatyki podąża rynek oferujący środki antykorozyjne. To już nie tylko znane do tej pory popularne preparaty, ale zaawansowane technologicznie, specjalistyczne środki. Dedykowane do ochrony najdroższych urządzeń. Doskonale chronią, są łatwo zmywalne i bezpieczne dla środowiska. Dodatkowo, można je aplikować na wiele różnych sposobów oraz wybrać pożądany czas działania (ochrony) środka. Przemysł to dobrze naoliwiona maszyna, bez skaz, zatarć i przestojów. Pora zapewnić bezawaryjną pracę na najwyższych obrotach. Świat pragnie wiecznej innowacji.

Symulacja robotów, realnym sposobem na uniknięcie przykrych niespodzianek.

Aby móc dostrzec zmiany w przemyśle wystarczy odwiedzić nowoczesną halę produkcyjną. Imponująca precyzja, szybkość działania, synchronizacja maszyn i znikomy udział człowieka, w postronnym obserwatorze mogą wywołać zdumienie. Ale żeby te zmiany zrozumieć, należałoby prześledzić na czym polega symulacja robotów. Przed budową stanowisk roboczych, procesy monitorowane są w wirtualnych symulacjach. Pozwalają one na ocenę wielu parametrów, dokonanie niezbędnych korekt i wdrożenie niezbędnych rozwiązań. A wszystko to jeszcze na etapie planowania. Dzięki możliwości zaawansowanej symulacji, oszczędza się czas, a przede wszystkim można przewidzieć niemożliwe do zlokalizowania później problemy, co może znacząco wpłynąć na obniżenie nieprzewidzianych kosztów. Roboty do roboty!